En Basit Slayt Programı Türkçe Ücretsiz En Kolay Slayt Yapma Programı

Oldukça hızlı bir şekilde ve büyük bir kolaylıkla profesyonel görünümlü slayt gösterisi hazırlamak isterseniz, Free Slideshow Maker sizin için ideal bir seçim olacaktır.

Arayüzü son derece sade ve anlaşılır olduğu için her yaştan herkes kolayca kullanabilir.

JPG, GIF, PNG, BMP ve TIFF formatındaki fotoğrafları kullanarak slayt şov oluşturabilirsiniz. Dilerseniz slaytı DVD’ye yazdırabilir, e-posta ile yollayabilir veya sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Üstelik 60 dan fazla geçiş efektinden beğendiğinizi seçebilir ve slaytın arka planına sevdiğiniz müzikleri ekleyebilirsiniz.

Ayrıca geçiş efekti süresini siz belirleyebilirsiniz ve fotoğrafın gösterilmediği anlarda müziğin durmasını ve fotoğraf ekrana geldiğinde tekrar çalmasını sağlayabilirsiniz.

Bu programla slayt nasıl yapılır?

Önce 1 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim Pictures yazan butona tıklayın ve açılan pencereden 2 numaralı ok ile gösterdiğim gibi, bilgisayardaki fotoğraflarınızı bulup toplu olarak seçip butonuna tıklayarak programa ekleyin.

Ardından üstteki resimde 1 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim Audio butonuna tıklayarak arka plan müziği için bilgisayardan bir ses dosyası seçin.

Ardından 2 numaralı Frame size seçeneğine tıklayarak videonun çözünürlük kalitesini seçin. 1280×960 seçeneği en kaliteli görüntüyü sunar ama videonun dosya boyutu da büyür.

Ardından 3 numaralı Pictures delay (seconds) kısmından her bir fotoğrafın videoda kaç saniye gözükeceğini yani ekranda kaç saniye kalacağını saniye olarak girin.

Ardından 4 numarayla gösterdiğim Transitions delay (seconds) kısmından kullandığınız geçiş efektinin ekranda kaç saniye gözükeceğini girin.

Eğer 5 numarayla gösterdiğim Random effects seçeneğini işaretli olarak bırakırsanız, rastgele karışık geçiş efektleri kullanacaktır. Bence en iyisi zaten bu.

Son olarak 6 numaralı ok ile gösterdiğim Output butonuna tıklayın. Böylece açılan pencereden slayt videosunu kaydedeceğiniz klasörü seçin. Hepsi bu kadar. Artık slayt videonuz hazır ve formatı da AVI.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10

Yayımlandı