Dünyanın En Hızlı DNS Adresleri 2018-2019 (Yeni Güncellendi)

Türkiye’de DNS değiştirmek demek hükümetin yasakladığı sitelere özgürce girmek demektir. Maalesef ülkemiz pek çok alanda başlattığı yasaklamaları, internet dünyasında doruk noktasına çıkarmıştır. Gün geçmiyor ki yeni bir web sitesi daha banlanmasın. Üstelik artık mahkeme falan görülmeden hatta buna gerek bile duyulmadan tek bir tuşa basarak anında diledikleri siteleri kapatıyorlar. Mesela Wikipedia’nın ülkemizde kapatılması pek çok öğrencinin işlerini aksatmıştır. Buna benzer çok sayıda faydalı site daha kapanmıştır.

Ayrıca DNS değiştirmenin gizli yani anonim gezinti gibi bir getirisi de var. Böylece internette başka bir ip adresine bağlı göründüğünüz için gerçek kimlik bilgileriniz hiç kimse tarafından görünemez ve dolayısıyla da kimlik bilgileriniz çalınamaz.

Fakat her DNS adresi iyi değildir. Bazıları çok yavaş, bazıları da çok sorunlu olabiliyor. Üstelik pek çoğu aslında ücretlidir.

Buna rağmen biz sizler için araştırdık ve hem ücretsiz, hem en güvenli, hem de en hızlı DNS adreslerini burada paylaşıyoruz. Tabii ki bir numarada ve iki numarada doğal olarak en iyi iki arama motoru olan Google ve Yandex’in dns adresleri var. İşte listemiz…


Yayımlandı