DOCX Açan Program, Docx Dosyaları Nasıl Açılır Ücretsiz

DocX Viewer programı başarılı bir Docx görüntüleyicidir.

Microsoft Word programı ile oluşturulan docx uzantılı tüm dosyaları rahatlıkla açabilir ve içindeki verileri düzgün bir şekilde görebilirsiniz. Word programına gerek yoktur. Tamamen bağımsız olarak DOCX dosyalarını görüntüler.

Açtığınız DOCX dosyası içindeki bilgileri (yazı, resim vs) kopyalayabilir ve başka bir yere yapıştırabilirsiniz.

Bu programın arayüzü çok sade, çok temiz ve boyutu oldukça ufak olduğu için gerçekten çok hafiftir. Bundan dolayı da çalışırken asla bilgisayarı yormaz, kasmaz yada yavaşlatmaz.

Nasıl Kullanılır? Docx Dosyalarını Açma

1 numaralı ok işaretiyle gösterilen File menüsüne tıklayın ve açılan menüden 2 numarayla gösterilen Open seçeneğine tıklayın. Açılan pencereden Docx dosyasını bulup programa ekleyin.

Üstteki resimden göreceğiniz gibi File menüsünde yazıcıdan çıktı alma (print) özelliği de bulunuyor. Ayrıca sayfa yapısını değiştirmek için Page Setup seçeneğine tıklayabilirsiniz. Açılacak pencere aşağıda gösterilmiştir.

Sayfa boyutu olarak A4 yerine A5, Resmi, Mektup gibi seçenekleri seçebilirsiniz.

Yazı tipini değiştir butonuna tıklayarak farklı bir font seçebilirsiniz. Ayrıca sağdan soldan yukarıdan ve aşağıdan bırakılacak boşluğu ayarlayabilirsiniz.

Üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Options’a tıklayın. Açılan menü yukarıdaki resimde gösterilmiştir.

Burada eğer bilgisayardaki tüm DOCX dosyalarına çift tıklayarak otomatik bir şekilde bu programla açılmasını istiyorsanız, 2 numarayla gösterilen Associate .docx seçeneğine tıklayarak aktif yapabilirsiniz. Aktif olunca yanında mavi renkli bir tik işareti görünüyor.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı