Çalma Listesi Oluşturma Programı (Şarkı Listesi Yapma)

Playlist Creator ücretsiz bir müzik listesi oluşturma yazılımıdır. Kullanması son derece kolay olan bu program sayesinde bilgisayarda sevdiğiniz şarkılardan bir çalma listesi dosyası yapabilir ve bunu dilediğiniz medya oynatıcı yazılımla çalıştırıp dinleyebilirsiniz.

Oluşturulan şarkı listesi dosyasının formatını M3U veya PLS olarak seçebilirsiniz. Böylece VLC Media Player veya KMPlayer gibi müzik dinleme yazılımlarıyla dinleyebilirsiniz.

Programı açtıktan sonra sağ taraftaki butonlara tıklayarak müziklerinizin bulunduğu klasörü açabilir ve tüm şarkıları toplu olarak programa aktarabilir veya manuel olarak klasörü açıp dosyaları çoklu bir şekilde seçip sürükle bırak yaparak programa aktarabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz formatı m3u veya pls olan mevcut bir çalma listesi dosyasını da açıp düzenleyebilirsiniz.

Şarkıları ekledikten sonra sürükle bırak yaparak sırasını yani dizilimini değiştirebilir ve çalma listesine bir isim verebilirsiniz. İsim vermek için Name and type alanına dilediğiniz ismi yazmanız yeterlidir. Bu alanın hemen sağındaki açılır pencereden çalma listesinin formatını .m3u veya .pls şeklinde seçebilirsiniz.

Son olarak Create Playlist yazan butona tıklayarak çalma listesini oluşturun.

  • Lisans: Ücretsiz.
  • Boyut: 1.78 MB.
  • İşletim sistemi: Windows tümü.

Playlist Creator İndir


Yayımlandı