Bloatware Silme Programı Sistem Kaynaklarını Fazla Tüketen Gereksiz Yazılım Temizleme

Should I Remove It? piyasadaki en iyi Bloatware temizleme yazılımıdır.

Bu programın veritabanında tüm Bloatware yazılımlarının tam listesi bulunuyor ve bu liste her gün güncellenerek yenileri ekleniyor.

Should I Remove It? bilgisayarı tarayarak tüm programları liste halinde gösterir ve hem kullanıcılar açısından ne kadar popüler olduğunu reyting yıldızları ile gösterir, hem de sistem kaynaklarını ne kadar çok tükettiğini ve kaldırılması gerektiğini Removal sütununda yüzdesel oran olarak belirtir.

İnternette reklam yazılımları, araç çubukları, casus yazılımlar, zararlı yazılımlar ve istenmeyen yazılımların hepsini istisnasız tanır.

Nasıl Kullanılır?

Should I Remove It? software screenshot

Programı normal şekilde ilerleyerek kurup çalıştırınca üstteki ana penceresi açılır. Burada otomatik olarak tüm programları tarayıp liste halinde gösterir.

Removal sütununda kırmızı renkli olan programların genellikle silinmesi çok daha iyi olur. Çünkü bu programı kullanan kişiler genellikle sinir bozucu, gereksiz ve şüpheli bulmuş demektir. Bu programlar sistem kaynaklarını gereksiz yere çok fazla tüketir ve bunun karşılığında önemli bir faydası yoktur.

Removal sütununda sarı renkli olanlar ise orta dereceli şüpheli demektir. Yani silerseniz daha iyi olur ama gerçekten işinize yaradığını düşünüyorsanız, kalabilir gibi bir şey. Yine de sistem kaynaklarını önemli ölçüde harcadığını belirtelim.

Removal sütununda yeşil renkli olanlar ise zararsız, popüler, kullanan kişilerin memnun kaldığı ve sistem kaynaklarını çok az kullanan programlardır. Bunları silmeye hiç gerek yoktur.

Sistemi çok meşgul eden ve gerekli olmayan kırmızı renkli yada sarı renkli bir programı hemen silmek için listeden fareyle üzerine tıklayın ve açılan menüden Uninstall butonuna tıklayın.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı