BIN Dosyası Oyun Açma Nasıl Açılır?

OSFMount programı sayesinde bir sanal sürücü yaratarak bilgisayardaki imaj dosyalarını bu sanal sürücüye yerleştirip çalıştırabilirsiniz. İnternetten indirdiğiniz ISO ve BIN gibi imaj dosyalarını CD’ye yazmaya gerek kalmadan, CD’siz olarak açıp oynamak için ideal bir yazılımdır.

Nasıl Kullanılır? CD’siz BIN dosyası oyunları oynama

Programı normal şekilde ilerleyerek kurun ve çalıştırın. Aşağıdaki gibi ana penceresi açılacak.

BIN dosyasını sanal sürücüye yerleştirmek için öncelikle üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Mount new butonuna tıklayın.

Yeni bir ufak pencere açılacak. Burada 2 numaralı ok işaretiyle gösterilen Image file seçeneğinin işaretli olması gerekiyor.

Ardından 3 numaralı butona tıklayarak bilgisayardaki BIN dosyasını seçin.

4 numaralı ok ile gösterilen açılır menüye tıklayın ve açılan menüden yeni sanal sürücü için bir harf seçin (örneğin G, H, I, L vs. olabilir).

5 numaralı açılır menüye tıklayın ve sabit disk türünüzü seçin. HDD olabilir, SSD olabilir veya diğerleri olabilir.

Son olarak 6 numaralı OK butonuna tıklayın. Böylece yeni açılan bu ufak pencere kapanacak ve ana pencereye geri döneceksiniz. Şimdi ana pencerede az önce oluşturduğunuz ve harf atadığınız yeni sanal sürücü listelenmiş olacak.

Bu yeni sanal sürücüyü çalıştırmak ve oyunu oynamaya başlamak için üzerine fareyle sağ tıklayın ve açılan menüden Open seçeneğine tıklayın.

Eğer ileride bu sanal sürücüyü pasif yapmak yani durdurmak isterseniz, yine üzerine sağ tıklayın ve açılan menüde Dismount seçeneğine tıklayın.


Yorum Yaz