Bilgisayarda Yüklü Sürücüleri Görme Programı Ücretsiz

SysTools Driver Viewer programı isminden de anlayacağınız üzre Windows işletim sisteminde yüklü olan bütün sürücüleri liste halinde gösterir.

Üstelik her bir sürücü ile ilgili detaylı bilgiler sunar.

Programı kullanmak çok basit. Tek tıkla tüm sistemi tarayıp tüm sürücüleri gösteriyor. Tarama işlemi gayet hızlı ve çabucak bitiyor.

Sürücüleri farklı kategoriler altında listeler. Örneğin klavye sürücüleri, ses sürücüleri, CD/DVD Rom sürücüleri, video sürücüleri ve oyun kontrol (oyun kolu) sürücüleri bunlara örnektir.

Listedeki bir sürücünün ismine tıklayarak hakkındaki ayrıntılı bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Mesela yüklenme tarihi, sürücü ismi, versiyonu, sınıfı, donanım ID sağlayıcısı, dijital imzası, yayınlanma tarihi ve kurulum bölümü gibi bilgileri görebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Programın ana penceresi açılınca Scan yazan butona veya Scan for drivers linkine tıklayın. Böylece bilgisayardaki bütün sürücüleri tarayıp bulacak.

Sonuçta aşağıdaki gibi bir ekran görünecek. Sol taraftaki menüde tüm yüklü sürücüleri görebilir ve detaylı bilgi almak için üzerine fareyle tıklayabilirsiniz.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP/Vista/7/8/10.

Yayımlandı