Bilgisayar Dondurma Programı Ücretsiz Deep Freeze Benzeri Alternatif

Bilgisayar dondurma programları arasında şüphesiz en çok bilineni ve en iyi olanı Deep Freeze yazılımıdır. Fakat ücretli ve oldukça pahalı bir program olduğu için genellikle insanlar satın almak yerine korsan sürümünü tercih ediyor ve bu da genellikle bilgisayarlarına virüs bulaşmasıyla son buluyor.

Bu sayfada sizlere tamamen ücretsiz olanlar içinde en kaliteli Deep Freeze alternatifini sunmak istiyorum.

Reboot Restore Rx bedava bulabileceğiniz en gelişmiş ve kullanması en kolay olan bilgisayar dondurucudur. Aslında bu programın ücretli bir sürümü olan PRO versiyonu da vardır ama ücretsiz sürümü işinizi rahatlıkla görür.

Nasıl Kullanılır? Bilgisayar Nasıl Dondurulur?

Bu programı bilgisayara yüklediğiniz anda işletim sisteminin bir kopyasını otomatik olarak yedekler ve bilgisayarı her yeniden başlattığınızda bu yedeği aynen yükler. Böylece yaptığınız hiçbir değişikliği göremezsiniz, hepsi silinir ve yedeklediğiniz anda ne varsa, ancak onu görürsünüz.

Eğer yaptığınız bazı değişikliklerin kalıcı olmasını yani yeniden başlatıldığında silinmesini istemiyorsanız, programın sistem tepsisindeki simgesine sağ tıklayıp açılan menüden Disable seçeneğine tıklayın.

Aşağıdaki pencere çıkacak. OK butonuna tıklayın.

Şimdi yapacağınız değişiklikleri yapın. Yani silmek istedikleriniz varsa silin, eklemek istedikleriniz varsa ekleyin ve yeni bir program kurmak yada kaldırmak istiyorsanız yapın.

Ardından yine programın sitem tepsisindeki simgesine sağ tıklayın ve açılan menüden bu defa Enable seçeneğine tıklayın.

Böylece aşağıdaki onay penceresi açılacak.

OK butonuna tıklayın. Artık sisteminizin yeniden bir kopyası yedeklendi ve bilgisayarı her kapatıp yeniden açtığınızda bu son yedek geri yüklenecek.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, 8 & 8.1, 10 (tüm 32 ve 64 bit sistemleri destekler)

Yorum Yaz