Ana Sayfa Programlar ve Online Araçlar Basit ve Kolay GIF Yapma Programı Ücretsiz

Basit ve Kolay GIF Yapma Programı Ücretsiz

AnimateGif oldukça hafif (sadece 96 kb) ve kullanması en kolay gif hazırlama yazılımlarından biridir.

Zaten taşınabilir (portable) olduğu için bilgisayara kurulum yapmadan direk olarak çalıştırıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Önce bilgisayardaki resimlerin hepsini seçip sürükle-bırak yaparak programa ekleyin. Eklenen tüm resimler 1 numaralı ok ile gösterilen yerde listelenecek.

2 numara ile gösterilen Loop animation seçeneği işaretli olursa, gif resmini oynattıktan sonra tekrar tekrar yeniden oynatacak ve sonsuz bir döngü şeklinde devam edecek.

3 numaralı ok ile gösterilen Frame Delay ise ekrana getirilecek iki resim karesi arasında geçen süreyi belirtir. Buraya gireceğiniz değer milisaniye (ms) olarak işlem görür. Varsayılan olarak 100 değeri girilmiştir.

4 numaralı ok ile gösterilen kaydırma çubuğunu sağa veya sola doğru kaydırarak GIF resminin kalitesini belirleyebilirsiniz.

Burada sağa doğru kaydırırsanız (High) kalitesi artar, sola doğru kaydırırsanız (Low) kalitesi düşer ama tam ortada bırakırsanız (Balanced) dengede kalır.

Unutmayın ki, GIF kalitesi artarsa dosya boyutu da artar.

Son olarak 5 numaralı ok ile gösterilen Animate butonuna tıklayın.

Açılan pencereden GIF dosyasına bir isim girin ve bilgisayarda kaydedeceğiniz klasörü seçin. Eklediğiniz resim sayısı ne kadar çoksa işlem de o kadar uzun sürer. Eğer 10 yada 20 resim eklediyseniz birkaç saniyede işlemi bitirir.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.