Basit Sesli Alarm ve Hatırlatma Programı Ücretsiz

Desktop Alarm Clock bulabileceğiniz en basit ve kullanması en kolay bir alarmlı saat programı ve hatırlatıcıdır. Windows bilgisayarlar için üretilmiştir.

Bu program taşınabilir (portable) olduğu için kurulum yapmaya gerek olmuyor ve indirdiğiniz dosyaya çift tıklayarak direk kullanabiliyorsunuz.

Programın ana penceresi aşağıdaki gibi açılacak.

Normalde Alarm is off mesajı yazıyor. Bunun anlamı ise “alarm özelliği kapalı” demektir.

Alarm özelliğini açmak için ok işaretiyle gösterilen Alarm yazan butona tıklayın. Böylece Alarm özelliği aktif olacak ve aşağıdaki gibi görünecek.

Burada alarmı ayarlamak yani alarmı kurmak için 1 numaralı ok ile gösterilen Set butonuna tıklayın. Ardından klavyeden sayılara basarak alarmı istediğiniz saate kurun.

Örneğin yukarıdaki örnekte saat 13:17:10 iken, be alarmı 30 saniye sonrasına ayarladım. Yani 13:17:40 olarak kurdum. Kısacası öğleden sonra saat biri 17 geçe tam 40. saniyede alarm çalacak.

Alarm sesi otomatik olarak ayarlanmıştır ve oldukça rahatsız edici bir şiddette ve özellikle çalmaktadır. Eğer alarm çalana kadar bu pencereyi gizlemek isterseniz 2 numaralı ok ile gösterilen Hide butonuna tıklayın.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10/8/7/XP/Vista.

Yayımlandı