Audacity Müzikten Sesi Ayırma Vokal Silme Nasıl Silinir Resimli Anlatım Türkçe Program

Audacity dünyanın en iyi ses düzenleme yazılımıdır. Tamamen ücretsiz olan bu programın Türkçe dil desteği de bulunmaktadır.

Audacity programı sayesinde ses dosyalarının vokalini kolayca silebilirsiniz. Böylece bir şarkının sesleri silinir ve sadece müziği kalır.

Ayrıca programın toplu işlem özelliği de bulunduğu için aynı anda çok sayıda şarkının vokalini tek tıkla silmek mümkün.

Audacity Programı İle Vokal Silmek İçin:

Öncelikle programı buradan yükleyip normal şekilde ilerleyerek bilgisayara kurun ve çalıştırın. Aşağıdaki ana penceresi açılacak.

Burada öncelikle mp3 dosyasını yada başka formattaki bir müzik dosyasını sürükle-bırak yaparak programa ekleyin. Dilerseniz alternatif olarak sol üst köşedeki Dosya menüsüne tıklayıp açılan menüden seçeneğine tıklayarak da müzik dosyasını programa ekleyebilirsiniz.

Ardından üstteki resimde ok işaretiyle gösterilen şarkının üzerine tıklayıp klavyeden CTRL ve A tuşlarına birlikte basın. Böylece şarkının tamamını seçmiş olacaksınız ve tamamından vokali silmiş olacaksınız.

Şimdi 1 numaralı ok ile gösterilen Etkiler menüsüne tıklayın ve açılan menüden en aşağıdaki seçeneklere doğru ilerleyerek 2 numaralı ok ile gösterilen Vocal Remover seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki ufak pencere açılacak.

Diğer ayarları değiştirmeden direk olarak Tamam butonuna tıklayın. Artık vokal silinmiş odlu. Şimdi Dosya menüsünden Projeyi kaydet diyerek yada alternatif olarak CTRL ve S tuşlarına birlikte basıp şarkıyı bu haliyle kaydedebilirsiniz.

  • Programı indir
  • Dil: Türkçe
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, XP, Vista.

Yayımlandı