Android Telefonu Bilgisayara Yedekleme Programı Ücretsiz

MyPhoneExplorer programı sayesinde Android telefonun yedeğini alıp bilgisayara kaydedebilirsiniz.

Örneğin telefondaki dosyaları, videoları, fotoğrafları, müzikleri, uygulamaları, kişileri, SMS mesajları, notları ve çağrı geçmişini bilgisayara kaydedebilirsiniz.

Dilerseniz seçtiğiniz bazı verileri veya telefondaki tüm verileri yedekleme yapabilirsiniz.

İleride telefonda sorunlar çıkarsa, bu yedeği geri yükleyerek telefonu kurtarabilir ve düzgün çalışan sağlıklı haline geri döndürebilirsiniz.

Aslında yedekleme ve geri yükleme bu programın sadece bir özelliğidir. MyPhoneExplorer aslında Android masaüstü yönetim yazılımıdır. Yani telefonu bilgisayardan kontrol etme, veri aktarma, silme ve görüntüleme yazılımıdır. Hatta bilgisayardan arama yapabilir yada mesaj bile gönderebilirsiniz.

Android’li telefonu bilgisayara yedeklemek için öncelikle MyPhoneExplorer Android uygulamasını buraya tıklayarak telefona yüklemeniz gerekiyor.

Ardından buraya tıklayarak bilgisayar yazılımını bilgisayara kurun.

Ardından telefonu bilgisayara bağlayın. Bağlantı için Wi-fi kablosuz bağlantı, Bluetooth bağlantısı veya USB kablosuyla bağlantı sağlayabilirsiniz.

Yedek almak için Extras > Create backup yolunu izleyin.

Ardından yedeği kaydedeceğiniz klasörü seçin. Daha sonra açılan pencereden dilediğiniz dosyaları, uygulamaları, kişileri ve mesajları seçin ve Create Backup butonuna tıklayın.

Eğer ileride bu yedeği geri yüklemeniz gerekirse, Extras menüsüne tıklayın ve bu defa restore backup seçeneğine tıklayıp yedek dosyasını bilgisayardan seçin.


Yayımlandı