Android İkinci Uygulama Kullanma Hesap Ekleme WhatsApp Facebook Twitter Instagram

Şimdiye kadar Android telefonlarda normal yollardan ikinci bir uygulama ekleme imkanı yoktu. Ya misafir girişi yaparak ikide bir geçiş yapmak zorunda kalıyordunuz, ya da ücretli veya reklamlı bazı yan uygulamaları yükleyerek ikinci uygulamayı mesela ikinci WhatsApp uygulamanızı yüklüyordunuz. Çünkü normalde Android’li bir telefona tek bir uygulamadan mesela Facebook uygulamasından aynı anda iki tane yükleyemiyordunuz.

Fakat Android 7.0 sürümüyle birlikte artık hiçbir ekstra uygulamaya veya misafir girişine gerek kalmadan direk olarak aynı uygulamanın ikincisini yükleyebilirsiniz. Böylece örneğin aynı WhatsApp uygulamasından iki tane yükleyerek, tek tıkla iki farklı WhatsApp hesabınız arasında geçiş yapıp ikisini birden kullanabilirsiniz.

Bu işlemi Twitter, Instagram, Snapchat, Facebook ve WhatsApp gibi tüm uygulamalarda yapabilirsiniz.

Bunun için öncelikle ana ekrandaki uygulamanın simgesine basın ve basılı tutun. Açılan menüden en alttaki “ikinci uygulamayı yükle” seçeneğine tıklayın.

Aşağıdaki pencere açılacak. Yükle‘ye tıklayarak onay verin.

Açılan pencerede onayla ve devam et butonuna tıklayın ve normalde yaptığınız gibi ilerleyerek yeni WhatsApp uygulamasını yükleyin.

Peki aynı anda iki WhatsApp uygulaması kullanıyorsanız, bunları birbirinden nasıl ayırt edeceksiniz?

Çok basit! İkinci yüklediğiniz uygulamanın sağ alt köşesinde zincir işareti olacak. Üstteki resimde bu simgeyi görebilirsiniz. Ok işaretiyle gösterilmiştir.

Hepsi bu kadar kolay. Umarım sorunsuz hallettiniz. Eğer problem yaşarsanız, yorum yazarak yardım isteyebilirsiniz. Hoşça kalın.


Yayımlandı