Alarmlı Geri Sayım Sayacı Programı İndir Saat Dakika Saniye

VisiTimer ücretsiz bir geriye doğru sayaç yazılımıdır (alarmlı sayaç).

Programın arayüzü gayet basit ve anlaşılır bir tasarıma sahiptir ve tüm Windows bilgisayarlarda sorunsuz çalışır.

Girilen süre bittiğinde sesli alarm verir. Alarm sesini siz seçebilirsiniz. Örneğin korna sesi, hayvan sesi, doğa sesi ve çan sesi gibi seçenekler mevcuttur.

Nasıl Kullanılır?

Programın ana penceresi yukarıda verilmiştir. Fakat pencere küçük boy olduğu için sağ alt köşede bazı simgeler gizlenmiştir. Ok işaretiyle gösterdiğim köşeden fareyle tutup dışa doğru sürükleyerek pencerenin boyunu büyütün. Böylece gizli olan 3 buton daha görünecek. Aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

Hours kısmından saati seçin, Minutes kısmından dakikayı seçin ve Seconds kısmından saniyeyi seçin. Ardından 1 numaralı ok işaretiyle gösterilen butona tıklayın. Böylece girdiğiniz süreden geriye doğru saymaya başlayacaktır. Geri saymayı duraklatmak için 2 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayın. Tamamen durdurmak yani iptal etmek için ise 3 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayın. Eğer geri sayım bittiğinde çalan alarm sesini durdurmak isterseniz, 4 numaralı ok ile gösterilen hoparlör simgesine tıklayınız. Bu işlem alarm çalmasını önlemez, sadece alarm çaldığında sesi kapatır.

Programın ayarlar penceresini açmak için en üstteki Edit menüsüne tıklayın ve açılan menüden Options seçeneğine tıklayın.

1 numaralı yere tıklayarak farklı alarm zil sesini seçebilirsiniz.

2 numaralı Loop seçeneği işaretli olursa, alarm sesi tekrarlı olarak çalar yani susmaz.

3 numaralı Flash background when time expires seçeneği işaretli olursa, geri sayma bittiğinde arka plan sürekli yanıp sönerek dikkat çeker.

Yaptığınız ayar değişikliğini kaydetmek için 4 numarayla gösterilen OK butonuna tıklayınız.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yorum Yaz